GUAa disinfectant revolution - bezchlórová chemie, dezinfekční prostředky
Jedinečná dezinfekce
bez chlóru

GUAa PETS - bezchlórová dezinfekce
pro chovatelská zařízení a veterinární prostory


GUAa PetsBezchlórová dezinfekce řady GUAa PETS je revoluční novinkou pro chovatele domácích a exotických zvířat. DEZISAN Spray Vettex je tekutý dezinfekční přípravek pro dezinfekci chovatelských zařízení, pomůcek
a veterinárních prostor.

Kromě profesionálního použití pro účely veterinárních stanic se DEZISAN Spray Vetex používá i na dezinfekci zvířecích boxů, budek, kotců, pelechů, klecí, terárií, akvárií a míst, kde se zvířátka pohybují.

Výrobky řady GUAa Pets (vstup do e-shopu)

DEZISAN Spray Vettex dezinfikuje, odstraňuje zápach organického původu, likviduje plísně, neobsahuje chlór, nepoškozuje žádné materiály. Je nehořlavý, neobsahuje alkohol, aldehydy ani fenoly, nemá vedlejší účinky.

Návody a tipy

Aplikace a dávkování

Použití Prostředek/způsob aplikace Doba působení
Dezinfekce pelíšků a příbytků pro psy a kočky DEZISAN Spray Vettex – postřik ze vzdálenosti 20 cm 15-30 minut, po vyschnutí se zvířátko může do pelíšku vrátit
Dezinfekce podestýlek pro hlodavce DEZISAN Spray Vettex – přímý postřik 15-30 minut, poté můžete vrátit zvířátko na podestýlku
Dezinfekce akvária (stěn) DEZISAN Spray Vettex – postřik rozetřete haříkem po stěnách 15-30 minut
Dezinfekce terária DEZISAN Spray Vettex 15-30 minut, poté zvířátko můžete vrátit do terária
Dezinfekce ptačí klece DEZISAN Spray Vettex – postřik ze vzdálenosti 30 cm není nutné nechat působit
Dezinfekce zvířecích hraček a chovatelských potřeb DEZISAN Spray Vettex – postřik ze vzdálenosti 20 cm 15-30 minut, poté opláchněte vodou

Často kladené otázky

Je dezinfekce příbytků domácích mazlíčků bezpečná?

Ano, musí se však dodržovat základní postupy dezinfekce. Je důležité vybrat si dezinfekci, která má nejméně škodlivý vliv na okolí. Tuto podmínku nesplňují zejména chlorové preparáty, protože chlór je těkavý a toxický. Alkoholové dezinfekce jsou těkavé také, vysušují materiály a jsou hořlavé. DEZISAN Spray Vettex je polymerová dezinfekce. Nevysušuje, nebělí, není hořlavý a především není těkavý. To znamená, že zvířátka ji necítí a hlavně ji nevdechují.

Je třeba během dezinfekce zvířátka někam přemístit?

Není to nutné. Stačí zvířátko umístit tak, aby se dezinfekce nestříkala přímo na něj. Můžeme však zvířátko z příbytku vyjmout a během čištění a dezinfekce jej umístit do dočasného příbytku. Po 15-30 min. se může vrátit do svého "domečku". Ptáčci v klecích a voliérách mohou klidně zůstat sedět na bidýlku.

Smím nastříkat DEZISAN Spray Vettex i na srst, kůži nebo peří zvířátka?

Ne. Alespoň ne přímo. Pokud se stane, že se zvířátko dostane do kontaktu s dezinfekcí, nemusíme se obávat nežádoucí reakce. V některých případech je dokonce nepřímý kontakt možný (utřít tlapky navlhčeným hadříkem).

Slovník pojmů

PHMG

PHMG je druh nově vyvinutého víceúčelového kationtového polymeru, který se používá jako dezinfekční prostředek – jedná se o vysoce efektivní baktericid, virucid, fungicid. Neobsahuje toxické látky a není dráždivý. Úspěšně se používá ve zdravotnictví, textilním průmyslu, potravinářském průmyslu a v oblasti úpravy a hygienického zabezpečení vod a povrchů.

Polymer

Polymer je látka sestávající z molekul jednoho nebo více druhů atomů nebo skupin spojených navzájem v tak velkém počtu, že řada fyzikálních a chemických vlastností této látky se nezmění přidáním nebo odebráním jedné nebo několika konstitučních jednotek. Polymery typicky vznikají polymerací nebo polykondenzací. Obvykle je jako „polymer" označován molekulový systém, složený z velkého počtu atomů, vázaných chemickými vazbami do dlouhých řetězců.

Ke stažení

Bezpečnostní listy

Produkty: