BLOG

Dezinfekce pískoviště

4920 Views 2 Liked
Zařazeno v kategorii: Rady a tipy

Kdo jako dítě nemiloval hru na pískovišti? Při dodržení několika zásad při pořízení vlastního pískoviště zaručíte svým dětem bezpečnou zábavu.

Výrobci nabízejí hotová pískoviště - plastové výlisky různých tvarů včetně víka, takže nemusíte řešit prorůstající trávu, spadané listí či návštěvu toulavé kočky.

Pokud zvolíte přírodní formu pískoviště např. v dřevěné ohrádce, doporučujeme jako spodní vrstvu pod písek použít netkanou nebo mulčovací textilii. Tato propouští vodu, takže písek nezůstává vlhký a současně zabraňuje prorůstání trávy. Pískoviště je vhodné zakrývat propustnou plachtou, která působí jako ochrana například před toulavými kočkami, které mohou přenášet řadu nebezpečných nemocí.

A protože malé děti rády vše ochutnávají a z písku se přece připravují tak výborné bábovičky :-), nabízí řada GUAa SCHOOL prostředek GUAa SCHOOL GUASAN SANDPIT, který účinně eliminuje bakteriální znečištění.

GUAa SCHOOL GUASAN SANDPIT je tekutý dezinfekční prostředek určený k dezinfekci pískoviště. Dezinfekční účinnosti prostředku byly laboratorně doloženy komplexním šetřením společností Chemila s.r.o., Hodonín. Prostředek se používá dle níže uvedeného postupu k eliminaci bakteriálního znečištění, pro pracovníky je bezpečný a v použitých koncentracích je šetrný k životnímu prostředí.

Dávkování: GUAa SCHOOL GUASAN SANDPIT 5 l stačí na vydezinfikování pískoviště o velikosti 3 x 4 m o hloubce 30 cm.
Pro domácí využití upravte dávkování dle rozměrů vašeho pískoviště.

  1. Pro hygienické zabezpečení dětského pískoviště budeme potřebovat 100 litrů vody, 5 litrů GUASAN SANDPIT, 2 litry odmašťovacího prostředku s tenzidy (např. jar), postřikové zařízení (případně konev), hrábě, mechanické síto a nádobu na odpad.
  2. Z pískoviště se mechanicky odstraní veškeré předměty. Následně se hráběmi upraví pískoviště tak, aby jeho plocha byla rovná. V přípa­dě velkého mechanického znečištění přesejeme obsah pískoviště přes mechanické síto.
  3. Připravíme si 4% odmašťovací pracovní roztok (tj. 2 litry odmašťovacího přípravku, např JARu na 50 litrů vody). Pískoviště tímto rozto­kem rovnoměrně propláchneme a tím zajistíme odstranění organických nečistot a odmaštění.
  4. Připravíme si 50 litrů vody, do které přidáme 5 litrů koncentrátu GUASAN SANDPIT. Tím získáme 5% roztok polymerového dezinfekčního prostředku GUASAN SANDPIT.
  5. Po rovnoměrném aplikování roztoku necháme 10 minut dezinfekční prostředek působit na písku. Po uplynutí této doby celou plochu písku hráběmi promícháme a následně písek urovnáme.

Doporučený produkt