BLOG

Likvidace plísně v domácnosti

11398 Views 0 Liked
Zařazeno v kategorii: Rady a tipy, Návody

Doporučené přípravky k likvidaci plísní

GUAa HOME GUASAN SPRAY - polymerový dezinfekční prostředek v rozprašovači určený k okamžitému použití. Neředí se.

GUAa HOME GUASAN - koncentrovaný tekutý dezinfekční prostředek. Je určen k dalšímu ředění, a to přímo do vodou ředitelných nátěrů nebo do rozprašovače jako náhradní náplň.

GUAa PROFI GUASAN - vysoce koncentrovaný tekutý dezinfekční prostředek určený k dalšímu ředění – barvy, nátěry, spárovací hmoty.

Veškeré naše přípravky jsou aktivními likvidátory bakterií, virů a plísní s dlouhodobým účinkem. Jedná se o tzv. biocidní přípravky, které působí na mikroorganismy díky polymerům v nich obsažených. Neobsahují chlor, aldehydy, fenoly, estery ani alkohol.

Oproti chlorovým preparátům mají polymerové přípravky GUASAN následující vlastnosti

  • ošetřená místa jsou dlouhodobě chráněna proti opakovanému vzniku plísní,
  • nebělí ani jinak nepoškozuje ošetřované materiály – je možné aplikovat i na barevné nátěry, tkaniny a jakékoli jiné materiály,
  • při aplikaci nejsou nutné speciální ochranné pomůcky,
  • nezamořuje ošetřovanou místnost nepříjemným zápachem.

Likvidace a prevence vzniku a množení plísní

Plíseň kolem oken

Plíseň na zdi v okolí oken se tvoří díky nedostatečné ventilaci. Voda se kolem oken sráží, a to nejen na oknech samotných, ale i na zdech v jejich okolí (viz plíseň na stěnách). Plíseň na rámech oken se tvoří z důvodu srážení vlhkosti, jejíž příčinou je špatné odvětrávání. Například po výměně starých oken za okna plastová dochází ke snížení odvětrávání místnosti a tím na rámech oken zvyšuje možnost výskytu plísní.

V tomto případě je pomoc jednoduchá – postřikem GUAa HOME GUASAN SPRAY zlikvidujeme ložiska plísně, která po přibližně 30 minutách působení můžeme mechanicky odstranit (otřít hadrem). Následně opět ošetříme postřikem a necháme působit do zaschnutí. Tím se na povrchu vytvoří ochranná polymerová vrstva, která zabezpečí místa proti dalšímu výskytu na dlouhou dobu.

Plíseň na stěnách

Plíseň se tvoří všude tam, kde dochází ke zvýšenému srážení par nebo na velmi chladných zdech. Jsou to zejména zdi kolem oken, rohy místností, případně špatně odvětrané zdi za nábytkem. Zdrojem zvýšené vlhkosti může být kromě nedostatečného větrání také pára z vaření, koupání, sušení prádla v bytě apod. V místech, kde došlo k vytvoření viditelného prorůstání plísní na vnější malbu, je třeba okamžitě zasáhnout ještě před kontaminací dalších povrchů v místnosti. Zasažená místa ošetříme postřikem přípravku GUAa HOME GUASAN SPRAY a necháme dostatečnou dobu působit (nejlépe do druhého dne). Postřik druhý den opakujeme a ještě za mokra plíseň mechanicky odstraníme (mokrým hadrem). Takto ošetřené místo opět necháme vyschnout. Do jakékoli vodou ředitelné barvy přidáme koncentrovaný prostředek GUAa HOME GUASAN dle doporučeného dávkování 100–150 ml /1 kg barvy a postižené místo přetřeme. Po zaschnutí se na zdi vytvoří ochranná polymerová vrstva, která zabezpečí dlouhodobou ochranu. Ve většině případů a při odstranění příčin vlhkosti se již plíseň na tomto místě znovu neobjeví. Pokud příčinu vlhkosti nelze odstranit, bude tato plocha zabezpečena po dobu nejméně 6 měsíců.

Při větším zasažení zdi, respektive omítky, je nutné po ošetření postřikem mechanicky odstranit nejen malbu, ale také část omítky. Do běžných omítkových směsí doporučujeme přimíchat koncentrovaný prostředek GUAa PROFI GUASAN dle doporučeného dávkování 100–150 ml /1 kg omítkové směsi a následně do barvy dle pokynů výše.

Plíseň v koupelně

Likvidace plísní v okolí van, umyvadel, sprchových koutů, toalet, ve spárách obkladů a dlažby:

Plíseň v koupelně a na toaletách se většinou projevuje ve formě zelených, hnědých až černých míst (teček). Postižená místa je nutné nejdříve ošetřit postřikem GUAa HOME GUASAN SPRAY a nechat dostatečnou dobu působit, nejlépe do zaschnutí. Následně doporučujeme viditelné zbytky plísní mechanicky odstranit (otřít hadrem) a místa dostatečně omýt. Preventivně doporučujeme postřik opakovat nejméně 1× za 14 dní. Pravidelná péče zajistí hygienickou čistotu vaší koupelny a plíseň se již znovu nevytvoří.

Při stavebních úpravách je možné předejít tvorbě plísní přidáním koncentrátu GUAa PROFI GUASAN přímo do spárovací hmoty dle doporučeného dávkování 150 ml /1 kg spárovací hmoty.

Doporučené produkty